1300 LARK CT

TITUSVILLE, Florida 32780 · Brevard County · Parcel 22 3509-14-A-13

$43 430
Assessed Value
$164 170
Market Value
Annual Tax
$18 430
Taxable Value
Ownership
OwnerHERMANSON, CARL R
Mailing Address1300 LARK COURT TITUSVILLE FL 32780
Property Details
Year Built1966
Living Area1 484 sq ft
Lot Size17 860 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$50 400
Just (Market) Value$164 170
Assessed Value$43 430
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 430